• Tłumacz języka migowego
  • Dziennik elektroniczny
  • BIP
  • Urząd Miasta Chorzów
Strona główna/Aktualności/Wizyta delegacji z Gesamtschule Iserlohn

Wizyta delegacji z Gesamtschule Iserlohn

5/10 2022

W dniach 22. do 25. września 2022 roku mieliśmy okazję gościć delegację z Gesamtschule z Iserlohn – partnerskiego miasta Chorzowa.

Spotkanie to było okazją do wymiany doświadczeń edukacyjnych. Nasi goście wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły – panie Magdalenę Biernacką (lekcja w klasie 3a) i Dorotę Surman (zajęcia szachowe).

Czas spędzony w Chorzowie sprzyjał poznaniu dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Dzięki kulinarnym umiejętnościom pań kucharek goście mieli możliwość skosztowania potraw charakterystycznych dla Górnego Śląska. Ponadto wraz z przewodnikiem zwiedzili stolicę naszej aglomeracji – Katowice. W czasie spaceru poznali ich dawne (Nikiszowiec) i współczesne oblicze.

Wizyta w Chorzowie nie mogłaby się chyba obejść bez spaceru po Parku Śląskim i przejazdu kolejką linową, czyli „Elką”. Goście z Iserlohn odbyli też niesamowitą podróż do gwiazd – dzięki seansowi w Planetarium Śląskim.

Ta międzygalaktyczna podróż zakończona została podróżą do całkiem ziemskiego centrum handlowego i okazją do zakupu pamiątek w Silesia City Center.

Śląsk wszystkim chyba się kojarzy z kopalniami. Nasi goście odwiedzili jedną z nich. Tym razem jednak była to kopalnia, w której wydobywano inne bogactwo niż to, z którym kojarzony jest nasz region – odwiedzili kopalnię srebra.
Wizyta w tarnogórskiej Zabytkowej Kopalni Srebrai i spacer po Tarnowskich Górach były ostatnimi punktami bogatej w atrakcje wizyty w Chorzowie.

Więcej na http://sp17chorzow.edu.pl/pnwm/

do góry