• Tłumacz języka migowego
  • Dziennik elektroniczny
  • BIP
  • Urząd Miasta Chorzów
Strona główna/Aktualności/Razem przezwyciężymy hejt

Razem przezwyciężymy hejt

22/04 2024

Hejt to nowy cybersport ludzkości

Nasza szkoła bierze udział w konkursie kuratoryjnym pod hasłem Budujemy relację w sieci i poza siecią ... !.
W dniach 15.04.2024 - 19.04.2024 zrealizowano przedsięwzięcie pt: Razem przezwyciężymy hejt. Udział w wydarzeniu wzięły wszystkie klasy od IV do VIII. Wydarzenie polegało na nagraniu krótkiego filmu obrazującego relacje w Internecie. Problemem relacji był hejt. Główna bohaterka Angelika dostając komentarze na temat swojego treningu zapamiętała te najgorsze. Film pokazuje, jak ciężko czasami zbudować relacje w sieci. Na szczęście pojawiają się jej rówieśnicy, którzy w myśl kampani anty-hejtowej tworzą przy szkole napis #STOP HEJT, co daje uczniom do zrozumienia, że prawdziwa relacja to jest ta, która jest realna. Film został przesłany do wychowawców klas IV - VIII oraz omówiony na lekcji wychowawczej z uczniami naszej szkoły.
Uczniowie zrozumieli, że prawdziwe relacje, które budują w realnym życiu są bardziej wartościowe, niż te w sieci. W obliczu problemów, jakie towarzyszą światu wirtualnemu, hejt jest jednym z najczęstszych jakie można spotkać. W rozmowach z wychowawcami wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że należy skupić się bardziej na relacjach autentycznych niż wirtualnych.
Zapraszamy do obejrzenia filmu, który powstał we współpracy uczniów klas 8b i 8c oraz pedagoga specjalnego Pani Doroty Łazikiewicz.

Link do materiału video.
stop hejt

do góry