• Tłumacz języka migowego
 • Dziennik elektroniczny
 • BIP
 • Urząd Miasta Chorzów
Strona główna/Aktualności/Konkurs dla uczniów z klas 0-3 i 4-8.

Konkurs dla uczniów z klas 0-3 i 4-8.

3/04 2023

Szkolny konkurs poetycko – informatyczny „Wiosenne rymy”

Nadeszła już wiosna, piękna i radosna!
Tym prostym rymem wchodzimy w tematykę wiosenną i zachęcamy Was do wzięcia udziału w szkolnym konkursie poetycko – informatycznym. Poniżej znajdziecie regulamin i szczegóły konkursu.

Regulamin konkursu:

 1. Konkurs jest wewnątrzszkolny, przeznaczony dla uczniów klas 0 – 8.
 2. Przedmiotem konkursu jest napisanie wiersza / rymowanki o wiośnie w języku polskim lub angielskim – można oddać tekst napisany w obu językach oraz stworzenie w programie komputerowym ilustracji do napisanego przez siebie tekstu.
 3. Konkurs będzie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:
  • I kategoria – klasy 0 – 3;
  • II kategoria – uczniowie klas 4 – 8.

   (Uwaga! W klasach 0 – 3 nie ma obowiązku pisania tekstu w j. Angielskim. Warto stworzyć ilustrację w programie graficznym Paint).
 4. Tekst wiersza powinien być dostarczony w formie wydruku komputerowego na kartce A4, wraz z jego ilustracją (również wydrukowaną) i opisany na odwrocie: imię i nazwisko autora oraz klasa.
 5. Prace konkursowe należy dostarczyć do p. Aleksandry Solorz (do świetlicy), p. Barbary Biegalskiej lub p. Macieja Kiszki w nieprzekraczalnym terminie do piątku 8 kwietnia.
 6. Forma wiersza dowolna, a treść zgodna z tematem konkursu „Wiosenne rymy”. Praca plastyczna musi odnosić się do treści wiersza.
 7. Wiersz oraz ilustracje nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane. Nie mogą być plagiatem utworów zamieszczonych w internecie.
 8. Organizatorzy nie zwracają oddanych prac i jednoznacznie zastrzegają sobie możliwość opublikowania ich na stronie internetowej szkoły lub szkolnym facebooku.
 9. Prace oceniać będzie jury powołane przez organizatorów.
 10. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w kwietniu br.
 11. Na laureatów czekają nagrody! Pamiętajcie, że każde uczestnictwo w konkursie przynosi też dodatnie punkty z zachowania.
 12. Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie danych osobowych uczestnika, zgodnie z przepisami RODO.

Niech ciepły powiew wiatru, budząca się do życia przyroda i wiosenne słońce będą dla Was natchnieniem i pozwolą stworzyć ciekawe prace! Uruchomcie swoją wyobraźnię :)

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy powodzenia!!! A. Solorz, M. Kiszka, B. Biegalska.

do góry