VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP 17

Nasza szkoła uczestniczy w akcji

VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

organizowanej w dniu 30 września 2016 r.

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości.

W najbliższych dniach przypominamy sobie tabliczkę mnożenia – w domu, w szkole,

a 30.09.2016 każdy chętny będzie mógł przystąpić do Egzaminu z tabliczki mnożenia!

* Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.

* Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł MT EXPERT.

* W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć na następnej przerwie.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach tematycznie związanych z tabliczką mnożenia:

I KONKURS MATEMATYCZNO – PLASTYCZNY

Konkurs na najciekawszy plakat zawierający wybrany przykład z tabliczki mnożenia.

Format A4 lub większy, technika dowolna. Ma być kolorowo, wesoło, ciekawie 🙂

II KONKURS MATEMATYCZNO – LITERACKI

Konkurs na ciekawy tekst poetycki, który zawiera podpowiedzi do zapamiętania tabliczki mnożenia. Można napisać wiersz, bajkę, wyliczankę itp. W zabawie może wziąć udział starsze rodzeństwo, rodzice i dziadkowie.

Prace (plakaty i teksty literacki) muszą być podpisane na odwrocie (imię, nazwisko, klasa).

Na prace czekamy do poniedziałku 26 września – nauczyciele matematyki 🙂

Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia!