Wyniki Szkolnego Konkursu Historycznego 100 na 100
Szkolny Konkurs Historyczny 100 na 100 zorganizowano na terenie Szkoły Podstawowej nr 17 im. Jana Pawła II w Chorzowie w dniach 02.01-21.06.2018 r. W ten sposób szkoła włączyła się w Rok Niepodległej i uczciła 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Zadaniem uczniów klas 4-6 było odnalezienie w sumie 100 dat z historii Polski i udzielenie odpowiedzi na pytanie, jakie wydarzenie kryje się pod daną datą. Codziennie czekało na uczestników nowe zadanie konkursowe w postaci ukrytej gdzieś na korytarzu, w świetlicy lub bibliotece szkolnej jednej karteczki z datą roczną, miesięczną lub dzienną.
W zabawie udział wzięło 23 uczniów z 9 klas. W rankingu klasowym zwyciężyła 4e, zdobywając łącznie 43 punkty. Na drugim miejscu uplasowała się 6a z 15 punktami. Ostatnie miejsce na podium zajęła klasa 6c, odnajdując 6 karteczek. Indywidualna lista uczestników przedstawia się następująco:
1. Julia K., kl. 4e – 30 dat
2. Daniel K., kl. 6a – 13 dat
3. Maja D., kl. 4e – 7 dat
4. Nikola G., kl. 6c – 5 dat
5. Kosma G., kl. 4e – 4 daty
6. Rafał C., kl. 4d – 2 daty
Roksana B., kl. 5c – 2 daty
Emilia D., kl. 5b – 2 daty
7. Piotr F., kl. 6a – 1 data
Igor G., kl. 4d – 1 data
Rafał C., kl. 4d – 1 data
Nikola K., kl. 6c – 1 data
Przemysław G., kl. 4a – 1 data
Maciej K., kl. 4d – 1 data
Szymon P., kl. 4a – 1 data
Nadia J., kl. 5c – 1 data
Dominika C., kl. 5c – 1 data
Marta D., kl. 4e – 1 data
Karol N., kl. 6b – 1 data
Cyprian M., kl. 6a – 1 data
Maja O., kl. 4e – 1 data
Mateusz C., kl. 4b – 1 data
Edyta P., kl. 5c – 1 data
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję spostrzegawczości i wiedzy, a Julii K. z klasy 4e gratuluję ogromnej wytrwałości, która pozwoliła jej zdobyć tytuł Mistrza Historii oraz szereg wartościowych nagród!
Dziękuję również wszystkim sponsorom: Muzeum Śląskiemu, Muzeum w Chorzowie, Instytutowi Pamięci Narodowej w Katowicach, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 17 w Chorzowie oraz prywatnemu sponsorowi. Wyrazy wdzięczności kieruję także do Pani Pauliny Kurek z Radia Katowice za przeprowadzenie wywiadu z uczestnikami historycznej zabawy oraz przygotowanie radiowego minireportażu.
Na koniec dziękuję całemu zespołowi wychowawców świetlicy, nauczycielom bibliotekarzom oraz nauczycielce historii za pomoc w ukrywaniu karteczek oraz w przyjmowaniu odpowiedzi uczniów.
Katarzyna K.
Organizatorka konkursu

Link do audycji radiowej

https://www.radio.katowice.pl/zobacz,37320,Koniec-roku-szkolnego-Mlodzi-ze-wscho du-Walka-z-reklamami-Konkurs-historyczny.html