Zbliżają się święta, a jest to czas przesyłania sobie życzeń i obdarowywania się prezentami. W grudniu uczniowie biorący udział w projekcie e-Twinning napisali kartki świąteczne z życzeniami w języku angielskim do uczniów ze szkoły partnerskiej we Włoszech. Dołączyliśmy listy, prace plastyczne, ozdoby choinkowe z papieru, mamy zamiar dołączyć drobne prezenciki i foldery o naszym mieście, ciągle jeszcze zbieramy materiały do naszej paczki, która robi się coraz większa …  Wysłanie paczki planujemy na styczeń.

Przed świętami nagraliśmy również życzenia i dwie piosenki świąteczne w języku angielskim „Santa Claus is almost here” i „Jingle bells”, które na pewno będą miłą niespodzianką dla uczniów z Brandizzo (filmiki można obejrzeć poniżej).

Tymczasem uczniowie ze szkoły Don Milani z Panią Stefanią Boglio okazali się szybsi i już dostaliśmy od nich paczkę świąteczna! A w niej piękne kartki z życzeniami, książeczkę z listami od każdego z uczniów, informatory o ich mieście i dwie gry, które zaraz musieliśmy  wypróbować.  Postaramy się prędko zrewanżowac!

W obecnym roku szkolnym 2017/2018 również realizujemy międzynarodowy projekt współpracy szkół e-Twinning. Tym razem naszym partnerem została szkoła podstawowa w Brandizzo we Włoszech. W projekcie biorą udział uczniowie klasy 4c.

Uczniowie przedstawili się sobie zamieszczając zdjęcia na Twinn Space,  pisali do siebie listy, wymieniali  się zadaniami, poznali podstawowe zwroty w języku kraju partnerskiego; teraz szykujemy się do pisania kartek świątecznych i wysłania paczki z okazji świąt Bożego Narodzenia. CDN …

W obecnym roku szkolnym 2016/2017 również realizujemy projekt e-Twinning (międzynarodowy program współpracy szkół), a naszym partnerem jest Otepaa Gumnaasium z Estonii. Klasą, która bierze udział w projekcie jest klasa 2a.

Celem programu jest przede wszystkim zainteresowanie uczniów nauką j. angielskiego, pogłębianie i poszerzanie wiedzy językowej oraz uzupełnianie jej o zagadnienia kulturowe. Uczestnictwo w e-Twinning oznacza także naukę samodzielnej pracy i systematyczności.
Biorąc udział w projekcie uczniowie nawiążą nowe znajomości z rówieśnikami z Estonii, dzięki wykonywanym projektom poznają również lepiej swoje miasto, państwo oraz polskie tradycje.
Na zajęciach kółko języka angielskiego wykonujemy krótkie prace pisemne, plastyczne, a nasze działania dokumentujemy na zdjęciach i filmach. Następnie zamieszczamy je na Twinn space – specjalnie do tego stworzonej platformie e-Twinning. Na niej zamieszczają swoje prace i zdjęcia także uczniowie z Otepaa Gumnaasium. W ten sposób poznajemy się nawzajem.

MEETING FRIENDS – eTwinning project group
Bierzemy udział w projekcie E-TWINNING w ramach europejskiej współpracy szkół.

eTwinning jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie przez uczniów i nauczycieli Internetu i języka obcego w celu współpracy z innymi państwami europejskimi. Za pomocą platformy e-Twinning nauczyciele i uczniowie z różnych krajów europejskich komunikują się ze sobą, realizują projekty, dzielą się doświadczeniami…
Udział w projekcie e eTwinning motywuje uczniów do nauki i otwiera na Europę.

Z naszej szkoły w projekcie bierze udział ponad 30 osób z klas 4b, 4c, 5a i 6c. Uczniowie są zarejestrowani na platformie eTwinning, dzięki czemu mogą się na niej swobodnie poruszać.
Współpracujemy ze szkoła z Hiszpanii i Turcji. Planowany czas współpracy to 6 miesięcy (od grudnia 2014 do maja 2015).
Pracujemy nad następującymi tematami przewodnimi:
OUR SCHOOL (nasza szkoła)
OUR CITY (nasze miasto)
OUR COUNTRY ( nasze państwo)
OUR TRADITIONS (nasze tradycje)
OUR SPORTS (nasze sporty)
OUR MONUMENTS (nasze pomniki)

Na Walentynki wysłaliśmy szkole partnerskiej z San Sebastian (Hiszpania) paczkę, a w niej samodzielnie przez uczniów wykonane kartki walentynkowe, podarki z masy solnej i tulipany wykonane techniką origami.

Koordynator projektu: Monika Winkler
Współorganizatorzy: Inna Osica
Za pomoc dziękujemy p. Danucie Pach-Woźniak i p. Agnieszce Zobiegale, jak również p. Magdalenie Biadacz i p. Alicji Kadyle.
Poniżej projekty – pokazy slajdów jakie zamieszczamy na TWIN SPACE – portalu E-twinning:
Our school – projekt zrealizowany pod nadzorem p. Moniki Winkler
Our country – projekt zrealizowany pod nadzorem p. Inny Osicy

OUR SCHOOL. pptx

OUR COUNTRY. pptx

OUR CITY. pptx

Kolejna paczka naszych uczniów dla uczniów
z San Sebastian!

W kwietniu wysłaliśmy szkole partnerskiej niespodziankę – paczkę zawierającą wózek górniczy, własnoręcznie wykonany przez jednego z uczniów należącego do grupy projektowej, śląskie cukierki KOPALNIOKI dla uczniów z San Sebastian oraz materiały o Chorzowie – przewodniki, foldery reklamowe, mapy, ulotki… Mamy nadzieję, że zainteresują one naszych hiszpańskich przyjaciół i zechcą się oni dowiedzieć czegoś więcej o naszym mieście i regionie.

Współpraca w ramach projektu E-twinning ciąg dalszy…
Na Wielkanoc otrzymaliśmy paczkę od naszych przyjaciół z San Sebastian, a w niej listy i kartki wielkanocne, naklejki, drobne prezenciki, jajka wielkanocne własnoręcznie ozdobione przez uczniów z Hiszpanii i ogromną maskotkę misia, który będzie patrzył na postępy w nauce naszych uczniów z j. angielskiego w sali 25.
Moment otwierania paczki i oglądania jej zawartości został udokumentowany;
Najładniejsze prace hiszpańskich uczniów zostały umieszczone w gablotce;

Paczka z San Sebastian

AUTUMN AROUND US

AUTUMN AROUND US
Primary School no. 17
John Paul II

Project coordinator: Monika Winkler

E-twinning project’s pupils took some photos of the autumn in our city.
Silesia is not only industrial region, but there are a lot of green areas as well. And this is what pupils noticed taking their pictures.

Have a look at our gallery below, please.

Uczniowie naszej szkoły biorący udział w projekcie e-Twinning zrobili zdjęcia jesieni w mieście. Śląsk to nie tylko tereny przemysłowe, ale i zielone, co dało się zauważyć na zdjęciach.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii najlepszych prac.
WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO W RAMACH PROJEKTU E-TWINNING PT. ŚLĄSKIE KRAJOBRAZY JESIENIĄ.

1 miejsce MALWINA CZWIERTNIA
2 miejsce NATALIA MZYK
3 miejsce KAMIL POLAŃSKI

WYRÓŻNIENIA:

KONRAD HULA
JULIA MAJEWSKA
KAJETAN KOWALCZYK
MACIEJ MELCHER
JULIA KUŹNIERSKA
OLIWIA KOZŁOWSKA
JULIA RUPIK