NASZA SZKOŁA ZDOBYŁA CERTYFIKAT „W-F Z KLASĄ”

„WF z klasą” to nowy program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy medialnym wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Program jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki, pod honorowym patronatem Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej.
Ta ogólnopolska akcja edukacyjna ma zmienić myślenie o lekcjach WF-u w polskich szkołach. Nasza szkoła jako jedyna szkoła podstawowa w Chorzowie przystąpiła do pierwszej edycji programu, która trwała do końca roku szkolnego 2013/2014r. Realizacją założonych działań zajęli się nauczyciele: Izabela Kmieć i Roman Powęzka. Do realizacji dołączyła również Joanna Kądziela–Bernacka. W ramach relacji z realizowania programu nauczyciele stworzyli blog (http://blogiceo.nq.pl/siedemnastkachorzow/), na którym dokumentowano różne działania realizowane w oparciu o wytyczne programu.
W ramach programu „WF z klasą” nasza szkoła zrealizowała poniższe zadania::
1. Sportowy Okrągły Stół (SOS) :
Została zrealizowana debata dotyczącą udoskonalenia zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole.
2. Zadanie do wyboru:
Podczas SOS uczniowie i nauczyciele zdecydowali jaką aktywność będą realizować w ramach programu „WF z klasą”. Nasza szkoła wybrała zadanie ruch na przerwach i innych lekcjach. Przywróciliśmy do życia gry i zabawy podwórkowe na przerwach.
3. Lokalna Akcja Sportowa (LAS):
Nasza szkoła zorganizowała 30 maja Dzień Sportu połączony z Dniem Dziecka. W tym roku zaprosiliśmy naszych absolwentów i ich kolegów z okolicznych szkół do wspólnej zabawy. W realizacje tej akcji włączyli się wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego i inni nauczyciele szkoły.
15 czerwca nasza szkoła pod patronatem prezydenta miasta Chorzowa Andrzeja Kotali zorganizowała w mieście rozgrywki rodziców chorzowskich szkół w piłce nożnej w ramach imprezy „RODZICE-DZIECIOM, DZIECI-RODZICOM” Głównym organizatorem w naszej szkole były: Joanna Kądziela–Bernacka i Joanna Siedlikowska. Do realizacji dołączyli również: dyrektor Stanisław Gmyrek, zastępca dyrektora -Iwona Osiecka, Ewa Serebrowska, Izabela Kmieć, Agnieszka Walczak, Roman Powęzka i Janusz Serebrowski. W turnieju piłkarskim zmagali się rodzice, natomiast uczniowie, dopingując rodziców, konkurowali w zawodach w kibicowaniu, tocząc bój o nagrody. Rodzice zajęli 4 miejsce, natomiast uczniowie 1 miejsce.
Realizując program zachęcaliśmy i nadal zachęcamy uczniów do aktywności ruchowej. Wszystko co robimy ma uczyć jak aktywnie spędzać czas wolny na przerwie, po lekcji, po pracy, samemu, z przyjaciółm i z rodziną.