Projekt e- Twinning 2016/2017

W obecnym roku szkolnym 2016/2017 również realizujemy projekt e-Twinning (międzynarodowy program współpracy szkół), a naszym partnerem jest Otepaa Gumnaasium z Estonii. Klasą, która bierze udział w projekcie jest klasa 2a.

Nasz projekt został oficjalnie zarejestrowany

 

SP no. 17, Chorzów, Polska

Otepaa Gumnaasium, Estonia

Celem programu jest przede wszystkim zainteresowanie uczniów nauką j. angielskiego, pogłębianie i poszerzanie  wiedzy językowej oraz uzupełnianie  jej o zagadnienia kulturowe. Uczestnictwo w e-Twinning oznacza także naukę samodzielnej pracy i systematyczności.

Biorąc udział w projekcie uczniowie nawiążą nowe znajomości z rówieśnikami z Estonii, dzięki wykonywanym projektom poznają również lepiej swoje miasto, państwo oraz polskie tradycje.

Na zajęciach kółko języka angielskiego  wykonujemy krótkie prace pisemne, plastyczne, a nasze działania dokumentujemy na zdjęciach i filmach.  Następnie zamieszczamy je na Twinn space – specjalnie do tego stworzonej platformie e-Twinning. Na niej zamieszczają swoje prace i zdjęcia także uczniowie z Otepaa Gumnaasium. W ten sposób poznajemy się nawzajem.

Class 3 from Otepaa Gumnaasium, Estonia

Girls from class 3

Boys from class 3

Class 2a from SP no. 17, Chorzów, Poland

W grudniu nagraliśmy krótkie filmiki z życzeniami świątecznymi dla naszych partnerów z Estonii, wkrótce wyślemy im paczkę z własnoręcznie wykonanymi kartkami bożonarodzeniowymi.

Xmas cards

Cdn… a tymczasem…  MERRY CHRISTMAS AND A HAPPY 2017 !!!