Międzynarodowy Dzień Kropki – 15 września 2018 r.

Z radością informujemy, że w tym roku nasza szkoła włączy się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki, który  celebrowany jest  15 września. To święto kreatywności, zabawy i twórczości, odwagi w pokonywaniu trudności, które zapoczątkowała książka Petera Reynoldsa pt. „The Dot” („Kropka”).  Bohaterka jego książki – Vashti – to mała dziewczynka, która dzięki wsparciu nauczycielki plastyki zyskuje wiarę w siebie i swoje możliwości. Tę opowieść można poznać również oglądając film: https://bit.ly/2oGzLl4

Zainspirowani historią Vashti uczniowie na całym świecie podejmują się różnych twórczych działań, uczą się i bawią jednocześnie, odkrywają swoje talenty i mocne strony. Mamy nadzieję, że magia kropki zadziała także w naszej szkole, gdzie od poniedziałku do czwartku nauczyciele wybrane zajęcia poprowadzą inaczej niż zwykle, dając pole do popisu kreatywności dzieci. W piątek, na finał, będziemy mogli podziwiać wystawę najciekawszych prac oraz zaprezentujemy się w stylizacjach w kropki.